Kiddy Grade
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.




 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Kaleido star

In jos 
+4
Yuuki
Zoey
Eclair
Misa Amane
8 participan?i
AutorMesaj
Misa Amane
Admin
Admin
Misa Amane


Numarul mesajelor : 74
Varsta : 29
Localizare : in my world
Stare de spirit : evil :3
Warn :
Kaleido star Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido star Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/07/2008

Kaleido star Empty
MesajSubiect: Kaleido star   Kaleido star Icon_minitimeMier Iul 02, 2008 5:45 pm

„Kaleido Star” (japoneză カレイドスタ) reprezintă un anime produs de Gonzo Digimation și licențiat în Statele Unite de către ADV Films. Acțiunea animeului planează asupra unei fete de 16 ani din Japonia, pe nume Sora Naegino. Aceasta a visat, de când era mică, să fie o membră a Kaleido Stage (echivalentul lui Cirque du Soleil) din San Francisco. Pe parcursul anime-ului va întâlni numeroase obstacole ce o vor ajuta să dobândească o maturizare mentală și spirituală. Va fi ajutată de numeroșii ei prieteni și de Spiritul Scenei, Fool.

Kaleido star e un anime ce-mi place foarte mult.Grafica e buna, personajele la fel si toate lucrurile acestea esentiale.Preferata mea e May pentru ca are incredere in ea, e draguta si mai indrazneata din fire.Desi imi place mult May ma regasesc in Sora oarecum cam in orice punct de vedere:nici eu nu renunt la vsele marete si sunt sigura ca le voi indeplini.
Sus In jos
http://truesatisfaction.twilight-vampire.com/
Eclair
Admin
Admin
Eclair


Numarul mesajelor : 331
Varsta : 28
Localizare : Japonia
Stare de spirit : Happy!
Warn :
Kaleido star Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido star Right_bar_bleue

Data de inscriere : 01/07/2008

Kaleido star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido star   Kaleido star Icon_minitimeMier Iul 02, 2008 6:03 pm

Kaleido star este unul duntr-e animeurile mele preferate.Cel mai mult imi place de May pentru ca este draguta,simpatica si mai indrazneata ca ceilalti.
Sus In jos
https://kiddygrade.forumgratuit.ro
Zoey
Moderator
Moderator
Zoey


Numarul mesajelor : 132
Varsta : 29
Localizare : Oradea
Warn :
Kaleido star Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido star Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/07/2008

Kaleido star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido star   Kaleido star Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 1:18 pm

Kleido star este si unul dintre anime-urile mele preferate.Cel mai mult imi place de Sora pentru ca este curajoasa ,amitioasa si foarte simpatica.
Kaleido star 05eefb10
Sus In jos
Yuuki

Yuuki


Numarul mesajelor : 39
Varsta : 29
Warn :
Kaleido star Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido star Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/07/2008

Kaleido star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido star   Kaleido star Icon_minitimeMier Iul 23, 2008 8:30 pm

Kaleido star m-a fermecat de prima data!!Pur si simplu eram obsedata de el!!Nu ma mai puteam satura,toata ziua numa Kaleido Star..Dupa ce se termina ma uitam pe programul in maghiara la Kaleido chiar daca nu intelegeam nimic.Am vazut seria de 3-4 ori si am vrut s-o mai vad ca si cum n-as fi vazut-o deloc..Inka a ramas Kaleido Star unul din animeurile mele preferate si asa va ramane
Sus In jos
Lina Inverse

Lina Inverse


Numarul mesajelor : 48
Varsta : 31
Localizare : Zephilia
Warn :
Kaleido star Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido star Right_bar_bleue

Data de inscriere : 25/07/2008

Kaleido star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido star   Kaleido star Icon_minitimeSam Iul 26, 2008 6:16 pm

e un anime superb....de nota 10. desi nu-mi plac anime-urile de genul asta, kaleido star m-a imrpesionat. are o grafica superba si e foarte reusit
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Akina Takahashi

Akina Takahashi


Numarul mesajelor : 16
Varsta : 28
Localizare : pe un camp intins
Stare de spirit : indiferenta
Warn :
Kaleido star Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido star Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/07/2008

Kaleido star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido star   Kaleido star Icon_minitimeDum Iul 27, 2008 12:33 am

primul anime care l-am vazut ...adorr acest anime,este superb ...si personajele sunt bine gandite... de nota 10 lol!
Sus In jos
Aya Mokorishi
Moderator
Moderator
Aya Mokorishi


Numarul mesajelor : 80
Varsta : 28
Stare de spirit : schimbatoare
Warn :
Kaleido star Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido star Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/12/2008

Kaleido star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido star   Kaleido star Icon_minitimeLun Dec 29, 2008 12:26 am

si mei ami place acest anime mai ales sezonul 3 citesc .....ami plac personajele sora,layla,yuri,leon si ayame
Sus In jos
http://dragon-legends.secrets-stories.com/
anime_dark_angel

anime_dark_angel


Numarul mesajelor : 15
Varsta : 29
Warn :
Kaleido star Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido star Right_bar_bleue

Data de inscriere : 16/05/2010

Kaleido star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido star   Kaleido star Icon_minitimeDum Mai 16, 2010 12:50 pm

Și la mine tot acesta a fost primul meu anime.Mi-a plăcut foarte mult încă de prima dată..Îmi place foarte mult de Sora(în special) și Layla,amândouă sunt drăguțe și foarte talentate,am văzut toată seria de 3 ori..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kaleido star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido star   Kaleido star Icon_minitime

Sus In jos
 
Kaleido star
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kiddy Grade :: Anime :: Anime-
Mergi direct la: